English Version

 
I
 
 
 
TRAS s.r.o.
Praha 5  


Praha 5 se nachází na levém břehu Vltavy, stejně jako část Prahy 1 - Malá Strana a Pražský hrad. Paleta možností pro bydlení je tu poměrně široká. Díky francouzské a rakouské škole na Smíchově a německé škole v Jinonicích jsou vyhledávanými lokalitami hezké vilové čtvrti ve střední části města (Malvazinky, Hřebenka a Jinonice) s cenově středně dostupnými byty. Tyto oblasti mají částečně venkovský charakter, navzdory tomu, že jsou vzdáleny od centra pouhých 20 minut metrem nebo tramvají. Mnozí úspešní expatrioti si pronajímají překrásné vily s výhledem na město právě v těchto oblastech.

Směrem na jih se rozprostírá Barrandov, hustě zastavená lokalita protkaná panelovou zástavbou, kde se byty pronajímají za dostupné ceny. Na Barrandov se v současné době staví rychlotramvaj, se kterou potrvá jízda ke stanici metra Anděl pouhých 10 minut. K dalším oblastem Prahy 5 patří Nové Butovice, Stodůlky a Lužiny, které nabízejí podobný typ bydlení jako Barrandov, ale jsou přístupné metrem - jen několik stanic od centra. Blíže k centru nabízejí ulice podél zápaního nábřeží Vlatavy elegantní budovy z přelomu století. Některé ze zdejších bytů poskytují velkolepý výhled na město.

Až donedávna byla městská část Smíchov jednou z nejvíce upadlých částí Prahy. V současné době představuje sídlo masivního komerčního rozvoje. Nově otevřené nákupní centrum amerického stylu Nový Smíchov s více než 200 obchody , kavárnami a dvěma multikiny, a kancelářské centurm Zlatý Anděl, dopomohly k tomu, že se z této části města stala nová hlavní obchodní zona. Ve Stodůlkách sídlí centrály známých společností jako například BASF, Philips, SAP a Allianz. Další obchodní centrum Praha Shopping Park vyrostlo v oblasti Zličína u dálnice na Plzeň. Zde se nachází obchody jako Ikea,Tesco, Globus a Baumaxx.

 
 
I